Bajkazyl Brno

Bajkazyl Brno je nový sociální podnik neziskové organizace Ratolest Brno. Nachází se na ulici Dornych, přímo pod hlavním nádražím, v místě bývalých heren a non-stop podniků. Bajkazyl Brno spojuje kavárnu, cyklodílnu a kulturní prostor to vše s přidanou hodnotou sociální práce. V těchto místech vznikly tréninkové pracovní místa pro klienty našich 2 nízkoprahových klubů. Klienti zde budou mít možnost získávat pracovní zkušenosti a návyky, které jim mohou do budoucna pomoci s uplatněním se na pracovním trhu. Podporu v rozjezdu sociálního podniku nám poskytli zakladatelé značky Bajkazyl – Gábina a Martin Kontra.  Naším záměrem je také přispět k oživení zapomenutých míst s úžasnou atmosférou v Brně.

Věříme, že ulice může být skvělým místem k životu a setkávání lidí, i když se jejich touhy a motivace mohou míjet. Zároveň bychom se chtěli stát partnery pro organizace směřující svou aktivitu ke zlepšování infrastruktury pro cyklisty.

Naši myšlenku Bajkazylu Brno jsme měli možnost prezentovat na 1. brněnském vývaru, který Ratolest Brno vyhrála. Záznam videa z vývaru je možné shlédnout ZDE.

Projekt tréninkových pracovních míst máme finančně podpořen i díky výhře ve veřejném výběrovém řízení, které bylo realizováno Českou asociací streetwork v rámci projektu „Streetwork pro děti a mládež“. Více informací o projektu a partnerech ZDE.

Sociální podnik Bajkazyl Brno je veden u krajského soudu v Brně pod názvem CRANKAZYL, s.r.o. IČO sociálního podniku je  037 27 793.

 

Otevírací doba Bajkazylu Brno:
Kavárna:                Cyklodílna:
pondělí – pátek:  13:00 – 23:00 pondělí, středa, pátek: 17:00 – 20:00
sobota – neděle: 17:00 – 23:00                                      

 

Sociální podnik můžete podpořit svou návštěvou, pronájmem prostor pro svou akci, návštěvou koncertu, či jiné kulturní akce, či finanční částkou zaslanou na účet Bajkazylu Brno č.ú. 2000743890/2010.

YouTube Embed: No video/playlist ID has been supplied

Děkujeme za podporu: