Home » Naše práce » Děti a mládež »

Klub Likusák

O co jde

Nízkoprahový klub Likusák je určen dětem a mladým lidem od 12 do 26 let pohybujícím se v Brně, kteří se někdy vlastní a jindy cizí vinou dostávají do těžkých situací.

Pomáháme dětem a mladým lidem, kteří řeší jak si najít práci, problémy s rodiči, se školou nebo v partě, jsou ohroženi drogami, kriminalitou nebo nezájmem svého okolí. S klienty pracujeme v klubu, v ulicích, a na internetu, mluvíme s nimi, radíme jim, předáváme informace a trávíme volný čas. To vše zdarma a důvěrně.

Klub Likusák ve zkratce

  • 248 klientů využilo našich služeb na ulici, v klubu nebo online v roce 2015
  • 300 potencionálních klientů bylo pracovníky osloveno s nabídkou služby
  • 11 let odborných zkušeností s prací v nízkoprahových službách
  • 289 krát byli terénní pracovníci v roce 2015 v ulicích Brna
  • 664 hodin byl pro klienty otevřen nízkoprahový klub v Líšni
  • 94% bodů získal Likusák v nezávislém hodnocení kvality České asociace streetwork
  • 3 ocenění Časovaná bota České asociace streetwork v kategorii Tým roku 2009 a Osobnost roku 2010, Osobnost roku 2013

Co nabízíme

  • využití bezpečného prostoru v klubu v Líšni
  • terénní práce v ulicích 8 městských částech
  • odborné poradenství a pomoc s řešením problémů (rodina, škola, parta, výchovné problémy, drogy, sex, násilí, šikana a další)
  • pomoc s výběrem učebního oboru, hledáním brigády nebo práce
  • přednášky, besedy a osvětu (kouření, alkohol, marihuana, antikoncepce)
  • online poradenství přes facebook
  • volnočasové aktivity (stolní fotbálek, hakys, turnaje, promítání filmů)

Proč má klub Likusák nízký práh?

Klub Likusák je registrován jako nízkoprahová sociální služba pro děti a mládež. Nízkoprahovost v praxi znamená, že se snažíme, aby naše služby byly dostupné všem, kdo je potřebují. Proto jsou nabízeny zdarma a vždy zaručujeme anonymitu a důvěrnost.

Partneři

Nízkoprahový klub Likusák je provozován za finanční podpory Ministerstva práce a sociálních věcí, Ministerstva školství mládeže a tělovýchovy, Jihomoravského kraje, statutárního města Brna, městských částí Brno-Líšeň, Brno-Nový Lískovec, Brno-Vinohrady a Brno-Židenice.

Loga partnerů ZDE.

Aktuality

21. 4. 2016

Nízkoprahový klub Likusák startuje fotbalovou a fotbálkovou ligu

Díky podpoře z městské části Brno-Líšeň, ve výši 19500 Kč letos startuje v Nízkoprahovém klubu Likusák fotbalová a fotbálková liga. Je určena pro mladé lidi ve věku 12 až 21 let. Ve středu  20. dubna se konal první turnaj ve stolním fotbale, kterého se zúčastnilo 6 týmů mladých lidí z Brna.

Kola budou celkem 4 a body z každého z nich budou spočítány: Na konci ligy dostane vítězný tým odměnu.

Od května navíc startuje také čtyř kolová malá liga, tentokrát ve fotbale, která se bude konat v týmech 4+1  na umělém trávníku v Líšni.

Pokračování »

15. 4. 2016

Sociální pracovník/pracovnice v Nízkoprahovém klubu Likusák

Ratolest Brno vypisuje výběrové řízení na pozici: sociální pracovník v nízkoprahovém zařízení pro děti a mládež Likusák.

Nástup:  1. 6. 2016

Náplň práce:

- ambulantní a terénní sociální práce s dospívajícími ohroženými sociálně negativními jevy

- účast na vzdělávání a týmových setkáních (kurzy, supervize, intervize, exkurze, porady ad.),

-  1,0 pracovního úvazku

- pozice sociální pracovník – terénní kontaktní pracovník, pracovník v nízkoprahovém klubu

18. 1. 2016

Ratolest Brno vypisuje výběrové řízení na pozici: sociální pracovník v nízkoprahovém zařízení pro děti a mládež Likusák, pobočka Nový Lískovec. Nástup:  1. 3. 2016

terénní a ambulantní sociální práce s dospívajícími ohroženými sociálně negativními jevy
účast na vzdělávání a týmových setkáních (kurzy, supervize, intervize, exkurze, porady ad.),
0,5 – 1,0 pracovního úvazku, dle dohody
pozice sociální pracovník – terénní kontaktní pracovník, pracovník v nízkoprahovém klubu

Kontakt

RATOLEST BRNO, z.s.
Kotlanova 10, 628 00 Brno
+420 739 661 074
likusak@ratolest.cz

Klub Likusák - pobočka Nový Lískovec

Koniklecová 5, 634 00 Brno
+420 775 444 231
jitka.rysava@ratolest.cz

medium_nk_likusak.jpg