Galerie Ratolest v Šalině

Nestává se nám často, že bychom mohli něčím přispět do brněnského časopisu Šalina, měsíčníku pro příjemné cestování městskou dopravou.

Měsíc listopad se ale stal výjimkou, protože do ulic Brna vyjíždí naše galerijní tramvaj! Tato tramvaj (nebo jak se říká v Brně – šalina) je dílem naší charitativní Galerie Ratolest. Během celého listopadu bude tramvaj č. 1033 vézt reprodukce prodejních děl umělců a umělkyň, kteří podpořili myšlenku Galerie „umění(m) pomáhat” – tedy prostřednictvím prodeje uměleckých děl podporovat děti, mladé lidi a celé rodiny v tíživé životní situaci. Pokud cestující tato díla zaujmou, mohou si je zakoupit přes e-shop na www.galerieratolest.cz.  

Galerijní tramvaj, která je výstavním prostorem Dopravního podniku města Brna, je možné zastihnout na většině běžných tramvajových linek. Tramvaj bude putovat ulicemi Brna celý měsíc a její pohyb bude možné sledovat na webu https://mapa.idsjmk.cz pod číslem 1033. V listopadu proto nemusíte v MHD číst jenom reklamy o zlevněných potravinách, rychlejším internetu nebo politických stranách. Pokud se vám poštěstí, můžete čas na cestách strávit kocháním se uměním, které pomáhá. Jen upozornění – nezapomeňte pak vystoupit na vámi požadované zastávce. 🙂

Celé listopadové číslo časopisu Šalina si můžete přečíst zde.

Děkujeme za podporu:
zpět