Na terénu s MČ Brno – Nový Lískovec

V minulém týdnu vzali naši pracovníci nízkoprahového klubu Likusák na terén starostku městské části (MČ) Nový Lískovec paní Drápalovou, místostarostu pana Brázdu a další dva členy Komise školství a prevence kriminality (také z Nového Lískovce).

Během dopoledne prošli společně ulicemi MČ a zaměřili se na místa, kde dochází ke kontaktu s naší cílovou skupinou (mládeží ve věku 12–26 let). Naši sociální pracovníci popsali, s čím se na terénu potkávají a také popsali způsoby komunikace při konkrétních situacích, jak pracují, co využívají, jak probíhá prvokontakt a co všechno naší cílovce nabízíme.

Myslíme, že i takovéto „stáže“ pomáhají lépe porozumět naší práci a tím pádem zlepšit spolupráci i s městem a jednotlivými MČ.

Nízkoprahový klub Likusák je provozován za finanční podpory Evropské unie – Operačního programu zaměstnanost, Ministerstva práce a sociálních věcí, Ministerstva školství mládeže a tělovýchovy, Jihomoravského kraje, statutárního města Brna, městských částí Brno-Líšeň, Brno-Nový Lískovec, Brno-Vinohrady, Brno-Bohunice a Brno-Židenice, NADAČNÍHO FONDU ALBERT.

Děkujeme za podporu:
zpět