Podzimní prázdniny na Vysočině

V průběhu podzimních prázdnin vyjeli sociální pracovnice a klienti Centra pro ohroženou rodinu z rušných ulic města Brna na podzimní pobytovou akci na Vysočinu.

Během tří dnů, které byla nabité aktivitami a hrami na prohlubování zručností v oblasti spolupráce, komunikace a tolerance si klienti vyzkoušeli, jaké je to hledat druhého poslepu, vyzkoušeli si luštit složitou šifru nebo si vytvořili svého superhrdinu.

Tradičně se na pobytové akci vyrazilo i na výlet; kroky směřovaly k nedalekému hradu Svojanov, který se tyčí na pořádném kopci. Součástí programu byl i workshop o zvládání agrese s naším patronem, thaiboxerem Honzou Müllerem, kde si klienti mohli vyzkoušet přátelské sparingy a nácviky některých technik boxu. Po setmění se klienti vydali na oblíbenou stezku odvahy. Svou statečnost prokázali svých podpisem na listině odvážných a odnesli si s sebou dobrý pocit ze zvládnutí náročné trasy.

A proč vůbec jezdíme s klienty na pobytovky? Pro některé z klientů tyto výjezdy znamenají jedinou možnost, jak trávit svůj čas i jinak, než v ulicích města. Zároveň zde mohou sociální pracovnice s klienty budovat pevnější a důvěrnější vztah, díky kterému pak mohou klientům poskytovat lepší a kvalitnější pomoc a podporu.

Děkujeme za podporu:
zpět