Sbírka pro rodiny v nouzi je u konce

Po vyhlášení nouzového stavu utrpěly mnohé nízkopříjmové rodiny snížení nebo úplný výpadek příjmů – nejhůř na tom byly zejména matky samoživitelky a rodiny s jedním příjmem. Tato situace a také zavření našich služeb byly důvodem, proč jsme se odklonili od naší „tradiční“ sociální práce a rozhodli se uspořádat veřejnou sbírku na podporu těchto rodin.

Nyní, když vládní nařízení polevují, ukončujeme sbírku a vracíme se k podpoře těchto rodin – našich klientek a klientů – poskytováním poradenství, podpory a doprovázením ke samostatnosti. 

Během doby trvání sbírky jsme:

  • rozdali 142 balíčků obsahujících základní potraviny, drogerii, hygienické potřeby, ale i pleny, Sunary či omalovánky a pracovní sešity
  • těmito balíčky podpořili 76 rodin
  • předali více než 200 roušek a jednorázových rukavic a 100 litrů dezinfekce.

Do jednoho příspěvku ani nedokážeme vyjmenovat všechny jednotlivce, organizace, instituce či firmy, kteří naši sbírku podpořili – nicméně děkujeme všem, které a kteří se rozhodli pomáhat s námi. Projevená vlna solidarity nás opravdu velmi příjemně překvapila.

Tento nouzový stav možná pominul, ale ohrožené děti, mládež i celé rodiny budou potřebovat naši pomoc i nadále. Bez podpory partnerů a dárkyň však nemůžeme dlouhodobě udržet kvalitu našich služeb; pokud můžete, zvažte podporu naší práce: www.ratolest.cz/podporte-nas. Děkujeme.

Děkujeme za podporu:
zpět