Týden nízkoprahových klubů je tady!

Už se stalo neotřesitelnou tradicí, že se v posledním celém týdnu v září otevírají nízkoprahové kluby pro děti a mládež v celé republice široké veřejnosti. Ani v letošním roce tomu nebude jinak. Letos se informační kampaň Týden nízkoprahových klubů, s pořadovým číslem 13, uskuteční v týdnu od 23. do 29. září 2019.

Týden nízkoprahových klubů má především snížit prahy mezi kluby a veřejností. Základním principem je uspořádání akcí pro veřejnost v regionech, přímo v lokalitách, kde nízkoprahové kluby působí.

My v Ratolesti jsme si připravili pro veřejnost hned tři akce:
Turnaj ve stolním fotbálku – 25. 9. od 14:00 h v NK Pavlač
Tetovací workshop – 25. 9. od 16:30 h v NK Likusák
Bike Jam v Rokli vol. III – 27. 9. od 15:00 h v líšeňské Rokli poblíž NK Likusák.

A co to vlastně jsou nízkoprahové zařízení pro děti a mládež neboli nízkoprahové kluby? Nízkoprahové kluby pomáhají dětem a mladým lidem, jež se ocitli v tíživé životní situaci, kterou se mohou s rodiči zdráhat řešit nebo ji neumí pojmenovat. Pracovníci klubů jim pomáhají situaci pochopit, poskytují jim poradenství a informace potřebné pro řešení tohoto problému. Navíc vytváří pro děti a mladé lidi bezpečné prostředí, kde se cítí dobře. Služba je bezplatná, anonymní a může ji využít každý, kdo ji potřebuje. Po celé republice tuto službu poskytuje téměř 900 pracovníků a služby využívá ročně několik desítek tisíc dětí. 

Kampaň „Týden nízkoprahových klubů“ i letos zaštiťuje Česká asociace streetwork (ČAS).

Týden nízkoprahových klubů na FB
Týden nízkoprahových klubů na webu

Děkujeme za podporu:
zpět