Galerie Ratolest opět na cestách

Brno, 6. 11. 2018 – Jak už bývá každoročním zvykem, tak také letos mají Brňané možnost svézt se charitativní tramvají, ve které mohou shlédnout několik uměleckých děl z řad Galerie Ratolest. Pojízdná výstava je k vidění v ulicích Brna od  2. 11. 2018 ve voze 1033. Polohu vozu a její trasu si mohou lidé vyhledat na webu: http://iris.bmhd.cz/.

Na své trase se budou moci cestující pokochat reprodukcemi uměleckých děl od zavedených
i začínajících autorů z řad Galerie Ratolest, kterou provozuje nezisková organizace Ratolest Brno.
V letošním roce se mohou cestující těšit na několik obrazů od Barbory Kurdíkové, Petry Valouchové, Markéty Mandelíkové, Venduly Kramářové Pucharové, Jany Prekopové Hlavenkové, Jany Peškové, Bohuslava Doležala, Lukáše Orlity, Jany Babincové, Veroniky Daňkové Maňáskové a Vladimíra Kiseljova.

Hlavní myšlenkou Galerie Ratolest je ´umění(m) pomáhat´ – tedy prostřednictvím prodeje uměleckých děl podporovat děti, mladé lidi a celé rodiny z programů Ratolesti Brno, kteří to potřebují. Každý rok pomůže nezisková organizace Ratolest Brno více než 500 klientů, kteří se nacházejí v obtížné životní situaci.

Letošní novinkou je propojení charitativní výstavy s projektem veřejné sbírky Bezpečná rodina – šance pro budoucnost. Ta je zaměřena na získání finančních prostředků pro zafinancování sociálního pracovníka, který přímo pomáhá v rodinách. Obrazy a princip veřejné sbírky se společně propojují a jsou prolnuty celou tramvají.

„Galerie Ratolest funguje v online podobě na www.galerieratolest.cz. Cestující si mohou obrazy
či další předměty s uměleckou tématikou (placky, tašky, trička, diáře aj.) prohlédnout přímo v e-shopu, kde si je mohou rovnou i zakoupit. Také veřejná sbírka má svou webovou stránku – www.bezpecnarodina.cz. Zde najdete informace a odkazy na videa, která názorně ukazují, jak
je pomoc ohroženým dětem důležitá. Pomáhat můžeme všichni. Třeba zakoupením obrazu, diáře, zasláním DMS zprávy nebo daru na sbírkový účet,” upřesňuje Iva Kouřilová, koordinátorka péče
o dárce a projektu Galerie Ratolest.

Galerie Ratolest je jedinečný projekt, který funguje od roku 2008. Spolupracuje s desítkami umělců, každý rok pořádá několik výstav a zapojuje se i do regionálních a komunitních akcí.

Kontakt:

Mgr. Iva Kouřilová, koordinátorka péče o dárce a projektu Galerie Ratolest, iva.kourilova@ratolest.cz, 731 500 050

Mgr. Veronika Dobrovolná, PR a média, veronika.dobrovolna@ratolest.cz, 774 682 776

Projekt Galerie Ratolest je v roce 2018 realizován za finanční podpory statutárního města Brna.

Děkujeme za podporu:
zpět