Galerie Ratolest vyráží na cesty

Brno, 1. 11. 2019 – Galerie Ratolest, charitativní projekt neziskové organizace Ratolest Brno, ve spolupráci s Dopravním podnikem města Brna vypraví 1. listopadu do brněnských ulic tzv. galerijní tramvaj. Během celého listopadu bude tramvaj č. 1033 vézt reprodukce prodejních děl umělců a umělkyň, kteří podpořili myšlenku Galerie „umění(m) pomáhat” – tedy prostřednictvím prodeje uměleckých děl podporovat děti, mladé lidi a celé rodiny v tíživé životní situaci. Pokud cestující tato díla zaujmou, mohou si je zakoupit přes e-shop na www.galerieratolest.cz.  

„Galerie Ratolest není běžná galerie. Jedná se o jedinečný charitativní projekt spolupracující s umělci a umělkyněmi z celé České republiky, kteří se rozhodli podpořit dobrou věc. Peníze z prodeje či pronájmu uměleckých děl totiž podporují činnost Ratolesti Brno, organizace, která pomáhá ohroženým dětem, mladým lidem i celým rodinám v nepříznivé životní situaci,“ objasňuje koordinátorka projektu, Iva Kouřilová a dodává: „Galerie Ratolest funguje převážně online, takže pokud se cestujícím v „šalině“ některý z obrazů zalíbí, mohou si jej rovnou vyhledat a zakoupit v e-shopu na webových stránkách Galerie.“

Galerijní tramvaj, která je výstavním prostorem Dopravního podniku města Brna, je možné zastihnout na většině běžných tramvajových linek. Tramvaj bude putovat ulicemi Brna celý měsíc a její pohyb bude možné sledovat na webu https://mapa.idsjmk.cz pod číslem 1033. Během cestování bude možné kochat se reprodukcemi uměleckých děl od zavedených i začínajících autorů z řad Galerie Ratolest. Tramvaj budou zdobit repliky děl Barbory Kurdíkové, Petry Valouchové, Markéty Mandelíkové, Venduly Kramářové Pucharové, Jany Prekopové Hlavenkové, Jany Peškové, Bohuslava Doležala, Lukáše Orlity, Jany Babincové, Veroniky Daňkové Maňáskové a Vladimíra Kiseljova.

Galerie Ratolest je jedinečný projekt fungující od roku 2008. Zakoupením obrazu z její nabídky uděláte radost hned dvakrát – získáte hodnotné umělecké dílo a zároveň pomůžete těm, kteří pomoc opravdu potřebují. Galerie je totiž projektem neziskové organizace Ratolest Brno, která pracuje s ohroženými dětmi a mladými lidmi a pomáhá jim v řešení jejich problémů. Ratolest Brno působí v Brně a jeho okolí již čtyřiadvacet let a každý rok pomůže více než 500 klientů.

Kontakt:

Mgr. Iva Kouřilová, koordinátorka Galerie Ratolest, iva.kourilova@ratolest.cz, 731 500 050

Bc. Anna Kupcová, vedoucí PR Ratolesti Brno, anna.kupcova@ratolest.cz, 774 682 776

Odkazy:

www.galerieratolest.cz
www.ratolest.cz

Děkujeme za podporu:
zpět