15. 1. 2018

ČSOB pomáhá regionům

Sociálně aktivizační program Ratolesti Brno se zapojil do projektu ČSOB pomáhá regionům.

V rámci on-line podpory se nám podařilo od veřejnosti získat 6401 Kč. K této částce nám bude od ČSOB připsáno ještě 25 000 Kč, díky čemuž budeme moci uspořádat 6 případových konferencí.

 

Pokračování »

19. 12. 2017

Vánoční dílničky

V prosinci se v sídle Ratolesti Brno uskutečnily vánoční dílničky pro rodiče s dětmi ze Sociálně aktivizačního programu. Děti si za pomoci dobrovolníků vyrobily ozdoby na vánoční stromeček a jiné vánoční dekorace.

Během tvoření si rodiny popovídali se sociálními pracovníky o tom, jak tráví Vánoce a jaké tradice  rodina dodržuje

Pokračování »

6. 12. 2017

Ratolest Brno je ve finále projektu "ČSOB pomáhá regionům"

Abychom byli úspěšní, prosíme tímto o pomoc vás.

V Jihomoravském kraji soutěžíme s třemi dalšími projekty a čím více financí získáme od veřejnosti, tím vyšší částkou nás pak podpoří i ČSOB. Podívejte se na krátké video z naší dílny, které vám v rychlosti představí, co jsou tzv. případové konference a proč je dobré, abychom je pořádali. Video, bližší informace o projektu a možnosti finanční podpory naleznete ZDE.

Za jakoukoli podporu a sdílení mnohokrát děkujeme!

 

Pokračování »

5. 12. 2017

Podzimní pobytová akce Velká Roudka

Ve dnech 16. - 18. 11. 2017 se uskutečnila pobytová akce pro děti ze Sociálně aktivizačního programu Ratolesti Brno. Byla pro ně připravena spousta aktivit během kterých se naučily spolupracovat ve skupině, ale také pracovat individuálně na rozvoji svých dovedností.

 

Pokračování »

8. 11. 2017

Ratolest Brno slavila narozeniny s horou novinek

Začátkem listopadu oslavila nezisková organizace Ratolest Brno své 22. narozeniny, na kterých prezentovala novinky z organizace. Mezi nimi byly například Výstava na míru charitativního projektu Galerie Ratolest, změna vizuálu organizace (webové stránky i další materiály) a čestní patroni. Součástí této akce byla i prodejní výstava obrazů Galerie Ratolest. 

Pokračování »

1. 11. 2017

Galerie Ratolest v tramvaji se soutěží!

V těchto podzimních dnech mají Brňané možnost spatřit v ulicích speciální galerijní tramvaj. 1. listopadu přebrala Galerie Ratolest pomyslnou štafetu v rámci projektu Dopravního podniku města Brna - Galerijní tramvaj. V té mohou cestující shlédnout netradiční výstavu uměleckých děl od autorů, kteří s charitativní Galerií Ratolest spolupracují. Reprodukce děl budou na brněnských tratích k vidění až do 30. listopadu 2017.

 

Pokračování »

23. 10. 2017

Se školou pomůžou dobrovolníci!

Sociálně aktivizační program (dále SAP) Ratolesti Brno nabízí klientům možnost doučovat se díky dobrovolníkům z Pedagogické fakulty MU v Brně.  Díky tomu mohou v rodinách zapojených v SAPu vypomáhat se školními povinnostmi dobrovolníci, zatímco rodiče mohou spolu se sociálními pracovníky řešit obtíže jejich rodiny. 

Pokračování »

11. 10. 2017

Olympiáda na ubytovnách

V rámci Týdne nízkoprahových klubů uspořádal 18. 9. 2017 tým pracovníků NK Pavlač Olympiádu na ubytovnách pro klienty, za kterými dochází v rámci terénní sociální práce. Díky podpoře dobrovolníků a dobrovolnic s partnerské firmy Ratolesti Brno bylo možné připravit bohatý program a zorganizovat olympiádu na čtyřech brněnských ubytovnách.

Pokračování »

26. 9. 2017

Bezpečně online

Být online a v bezpečí. Tato tvrzení se nevylučují, naopak. NK Likusák a NK Pavlač v letošním roce nabídnou svým klientům zajímavé  vzdělávací workshopy, díky kterým dostanou klienti mnoho užitečných informací pro jejich „online fungování“.

Pokračování »

18. 9. 2017

Výlet do ZOO

Ratolest Brno spolupracuje se ZOO Brno. Díky volným vstupům, které ZOO poskytla naší organizaci, mohly proběhnout v srpnu dva výlety s dětmi ze Sociálně aktivizačního programu  (SAP). Děti a rodiny, pocházející ze sociálně znevýhodněného prostředí, se potýkají často se složitými situacemi, které jim pomáhají překonávat sociální pracovnice programu SAP.

Pokračování »

24. 8. 2017

Hledáme dobrovolníky!

Chcete navázat nová přátelství? Hledáte něco smysluplného?
Chcete udělat dobrý skutek? Zapojte se jako dobrovolník/dobrovolnice s Ratolestí Brno! Protože DOBRA není nikdy dost.

Dobrovolnické centrum Ratolesti Brno aktuálně hledá další dobrovolníky! Působíme v oblasti sociálních služeb, takže možností, jak se zapojit, je hodně. Můžete dělat společníky seniorům, doučovat děti, věnovat se dětem a mladým lidem nacházejícím se v nepříznivé sociální situaci, terénní činnosti v rámci tzv. předškolky, pomáhat osobám s postižením, věnovat se administrativě nebo fundraisingu.

Pokračování »

3. 8. 2017

Ratolest Brno má novou tvář

Ratolest Brno má novou tvář a mění logo! To je součástí celkové proměny, kterou v současné chvíli organizace prochází.  Jedná se nejen o změnu „vizáže“, ale také o proměnu vnitřních procesů a celkovou profesionalizaci organizace. Nové logo nahrazuje to stávající po více než 21 letech.  Nový vizuální styl organizace staví na jednoduchosti kruhových prvků.

Pokračování »

31. 5. 2017

Za sdílením zkušeností do Norska

Rok a půl trval projekt Příležitost pro matky na ubytovnách, který spolu realizovaly dvě sociální služby Ratolesti Brno.  Díky zkušenostem z projektu se zúčastnily tři pracovnice Ratolesti Brno návazné studijní stáže do norského Osla.

Pokračování »

30. 5. 2017

Efektivní řešení situace ohrožené rodiny

Sociální pracovníci Sociálně aktivizačního programu realizovali 26 případových konferencí se 17 rodinami. Díky projektu O dětech s dětmi pomáhali dva a čtvrt roku efektivněji řešit problémové situace v ohrožených rodinách. 

Pokračování »

5. 5. 2017

Odpoledne pro děti

Poslední dubnový pátek zorganizoval Sociálně aktivizační program odpoledne pro děti.  Kvůli špatnému počasí zůstaly děti se sociálními pracovnicemi v suchu a navštívily nízkoprahový klub Pavlač, kde si všichni užily zábavu.

 

Pokračování »

29. 3. 2017

S výbavou od Alberta do terénu

Činnost Nízkoprahového klubu Likusák finančně podpořil Nadační fond Albert v rámci grantového projektu BERTÍK POMÁHÁ 2017, díky kterému získali sociální pracovníci nové batohy, výbavu do terénu a tablet pro efektivnější řešení zakázek klientů přímo v ulicích. 

Pokračování »

30. 1. 2017

Vzdělávání baví

Zájem klientů o doučování, což je jedna z doplňkových aktivit Nízkoprahového klubu Pavlač, má narůstající tendenci. V roce 2016 se doučovalo v NK Pavlač celkem 559krát a využila jej stovka dětí.

Pokračování »

22. 12. 2016

Děti dětem

Nazdobený stromeček, vánoční výzdoba, spousty dárků, vůně smaženého kapra a vánočního cukroví, příjemné pocity a blízkost rodiny.
To jsou vzpomínky, s jakými si období Vánoc spojuje většina z nás. Jsou však mezi námi také rodiny s dětmi, které se ocitly v tíživé životní situaci.

Pokračování »

15. 12. 2016

Vánoční dílničky

Na začátku prosince proběhla akce Vánoční dílničky pro rodiny s dětmi. Děti si za pomoci našich dobrovolníků vytvořily stromečky, sněhuláky andílky a další vánoční ozdoby.

Pokračování »

7. 12. 2016

Výjezdová akce

V polovině listopadu se děti klientů sociálně aktivizačního programu vydaly společně se sociálními pracovnicemi na čtyřdenní výjezd.  Při aktivitách v přírodě i v penzionu se děti naučily spolupracovat ve skupině,

Pokračování »

21. 11. 2016

Výběrové řízení na pozici projektového manažera

RATOLEST BRNO, z.s. vypisuje výběrové řízení na pozici projektový manažer. Hledáme především spolehlivého a vytrvalého člověka, který nám bude oporou při přípravě a realizaci projektů. Jde o pracovní poměr na 1,0 úvazek.

Náplň práce:

 • vyhledávání možných dotačních titulů v souladu s posláním organizace

Pokračování »

3. 11. 2016

KONAL SE OUTDOOROVÝ VÝJEZD PROGRAMU ZMĚNIT SMĚR

Klienti zapojení do podzimního běhu programu Změnit směr se účastnili třídenního outdoorového výjezdu, který se odehrál na Vysočině - konkrétně v lesním penzionu Podmitrov. Ve spolupráci s externím lektorem pro ně byl připraven programu obsahující rozličné pohybové, verbální a expresivní techniky a aktivity.

Pokračování »

5. 10. 2016

Dobrodružně za dobrovolnictvím

Ve čtvrtek 13. října od 14 do 18 hodin vás zveme do Dobrovolnického centra Ratolesti Brno na akci Dobrodružně za dobrovolnictvím. Jedná se o den otevřených dveří v sedmi brněnských neziskových organizacích, které zapojují dobrovolníky a dobrovolnice do svých činností.

Pokračování »

3. 10. 2016

Hledají se dobrovolníci pro Sociálně aktivizační program

Sociálně aktivizační program pro rodiny s dětmi hledá dobrovolníky do svého týmu. Studujete učitelství, sociální pedagogiku, speciální pedagogiku, psychologii atd. a chcete získat zkušenosti v oboru? Staňte se dobrovolníky v Sociálně aktivizačním programu (SAP) Ratolesti Brno. Dobrovolník v Sociálně aktivizačním programu pomáhá rozvíjet schopnosti a dovednosti dětí z málo podnětného prostředí.

Pokračování »

27. 9. 2016

Ohlédnutí za prázdninami

Poslední prázdninové dny Sociálně aktivizační program pro rodiny s dětmi zakončil jednodenní akcí pro rodiny. Společně s rodinami pracovnice Sociálně aktivizačního programu vyjely do brněnské zoologické zahrady. S rodinami pracovnice mimo jiné řešily, jak plánovat rodinný výlet, jak se zaměřovat na práci s časem a jak reagovat na potřeby dětí. V prostředí zoologické zahrady se též rodiče s dětmi dozvídali mnoho nového o zvířatech z různých koutů světa.

Pokračování »

15. 9. 2016

Bertík pomáhá Likusu!

Nízkoprahový klub Likusák se zapojil do akce Albertu Bertík pomáhá s projektem Pomoc v ulicích! V období od 21.9. do 11.10.2016, získá každý nakupující v hypermarketech Albert k nákupu nad 200 Kč 1 žetonek - Bertík.

Pokračování »

5. 9. 2016

Výběrové řízení na pozici projektového manažera

RATOLEST BRNO, z.s. vypisuje výběrové řízení na pozici projektový manažer. Hledáme především spolehlivého a vytrvalého člověka, který nám bude oporou při přípravě a realizaci projektů. Jde o pracovní poměr na 1,0 úvazek.

Náplň práce:

 • vyhledávání možných dotačních titulů v souladu s posláním organizace
 • zpracování a příprava projektových žádostí – kontrola logického rámce projektu, souladu s podmínkami

Pokračování »

31. 8. 2016

KLIENTI „NÍZKOPRAHU“ SE UČÍ ORGANIZOVAT SVŮJ VOLNÝ ČAS

Klienti Nízkoprahového klubu Pavlač vyjeli na konci srpna společně s pracovnicemi na pobytovou akci. Děti měly možnost se spolupodílet na organizaci a plánování pobytové akce. Celých pět dnů strávených v příjemném prostředí Velkých Opatovic se tak učily, jak pracovat se svým volným časem. Za pomoci pracovnic si klienti naplánovali například sportovní odpoledne s olympiádou, fotbalové zápasy či diskotéku.

Pokračování »

1. 7. 2016

Uzavření kanceláře

Ve dnech od 4. - 8. července bude uzavřena kancelář Sociálně aktivizačního programu z důvodu nepřítomnosti pracovního týmu. Děkujeme za pochopení, užívejte si pohodové letní dny.

Pokračování »

28. 6. 2016

Výběrové řízení na vedoucího Sociálně aktivizační služby

RATOLEST BRNO vypisuje výběrové řízení na pozici vedoucí pracovník v Sociálně aktivizačním programu (sociálně aktivizační služba pro rodiny s dětmi). Jde o pracovní poměr na 1,0 úvazku. Nástup září 2016.
 

Náplň práce:

 • metodická činnost ve službě
 • vedení týmu sociálních pracovníků
 • případová práce s rodinami a dětmi v krizové životní situaci (přímá práce s klienty)

Pokračování »

8. 6. 2016

Nábor nových dobrovolníků/ic

Až do 14.6. probíhá nábor nových zájemců o dobrovolnictví. Neváhejte a přihlašte se právě teď. V rámci dobrovolnictví si lze vybrat z 14 přijímacích organizací zaměřených na děti, handicapované nebo seniory.

Máte-li zájem stát se ještě před prázdninami dobrovolníkem či dobrovolnicí - hlaste se koordinátorce Bc. Alexandře Mateáskové na:

alexandra.mateaskova@ratolest.cz.

Pokračování »

6. 6. 2016

Hledá se projektový manažer

RATOLEST BRNO, z.s. vypisuje výběrové řízení na pozici projektový manažer. Hledáme především spolehlivého a vytrvalého člověka, který nám bude oporou při přípravě a realizaci projektů. Jde o pracovní poměr na 1,0 úvazek.

Nabízíme:

 • dynamickou, pestrou a smysluplnou práci
 • příležitosti k dalšímu vzdělávání a osobnostnímu růstu
 • flexibilní pracovní dobu

Pokračování »

31. 5. 2016

Dobroš 2016 - oslava dobrovolnictví

Dne 25. května se v sociálním podniku Bajkazyl v Brně na Dornychu konala každoroční akce oslavy dobrovolnictví: Dobroš 2016. Moderovaný večer byl určen pro širokou veřejnost - oceňovali se dobrovolnické počiny, proběhla panelová diskuze a prezentace postřehů z dobrovolnictví.

Pokračování »

12. 5. 2016

Výstava vín a obrazů v Lednicko-valtickém areálu

Víno, krásná příroda i umělecká díla s přesahem. To vše na jednom místě čeká na návštěvníky prodejní výstavy Galerie Ratolest, která bude součástí IX. Výstavy vín Lednicko-valtického areálu. Akce se uskuteční 20. – 21. května v kempu Apollo.

Pokračování »

5. 5. 2016

Školení dobrovolníků pro Sociálně aktivizační program

Dne 24. 4. 2016 proběhl přípravný kurz pro nové dobrovolníky, kteří se po jeho úspěšném absolvování zapojí do Sociálně aktivizačního programu, kde se budou věnovat dětem. Během tohoto kurzu si dobrovolníci mj. prakticky vyzkoušeli různé modelové situace kontaktu s rodinou či dítětem, dozvěděli se více o fungování programu a rodinách, které jsou v něm zapojeny a také něco sami o sobě, o svých hranicích, motivaci apod.

 

Pokračování »

21. 4. 2016

Nízkoprahový klub Likusák startuje fotbalovou a fotbálkovou ligu

Díky podpoře z městské části Brno-Líšeň, ve výši 19500 Kč letos startuje v Nízkoprahovém klubu Likusák fotbalová a fotbálková liga. Je určena pro mladé lidi ve věku 12 až 21 let. Ve středu  20. dubna se konal první turnaj ve stolním fotbale, kterého se zúčastnilo 6 týmů mladých lidí z Brna.

Kola budou celkem 4 a body z každého z nich budou spočítány: Na konci ligy dostane vítězný tým odměnu.  

Od května navíc startuje také čtyř kolová malá liga, tentokrát ve fotbale, která se bude konat v týmech 4+1  na umělém trávníku v Líšni.

Pokračování »

15. 4. 2016

Sociální pracovník/pracovnice v Nízkoprahovém klubu Likusák

Ratolest Brno vypisuje výběrové řízení na pozici: sociální pracovník v nízkoprahovém zařízení pro děti a mládež Likusák.

Nástup:  1. 6. 2016

Náplň práce:

- ambulantní a terénní sociální práce s dospívajícími ohroženými sociálně negativními jevy

- účast na vzdělávání a týmových setkáních (kurzy, supervize, intervize, exkurze, porady ad.),

-  1,0 pracovního úvazku

- pozice sociální pracovník – terénní kontaktní pracovník, pracovník v nízkoprahovém klubu

Pokračování »

4. 4. 2016

Projekt Učíme se být spolu je u konce

K poslednímu březnu Sociálně aktivizační program úspěšně dokončil projekt „Učíme se (být) spolu“. V rámci něj byla navázána spolupráce se třemi obcemi s rozšířenou působností v okolí Brna – s Kuřimí, Hustopečemi a Židlochovicemi. Sociální pracovnice pomáhaly rodinám řešit obtíže, se kterými si sami jejich členové nevědly rady. Součástí projektu bylo navazování komunikace s dalšími subjekty, se kterými rodiny běžně přicházejí do kontaktu (školy, úřady, oddělení sociálně právní ochrany dětí aj.).

Pokračování »

23. 2. 2016

RATOLEST BRNO HLEDÁ DOBROVOLNÍKY

Je vám mezi 18 a 30 lety?

Byli byste ochotni věnovat svůj čas a energii něčemu, co může být prospěšné, a zároveň byste chtěli pomáhat druhým lidem?

Studujete učitelství, sociální pedagogiku, speciální pedagogiku, psychologii atd. a chcete získat zkušenosti v oboru?

Staňte se dobrovolníky v Sociálně aktivizačním programu (SAP) Ratolesti Brno.

Pokračování »

28. 1. 2016

VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ - FUNDRAISER

Ratolest Brno, z.s. vypisuje výběrové řízení na pozici Fundraiser. Práce na úvazek 1,0 zástup za mateřskou a rodičovskou dovolenou.Nástup: nejpozději 15. 3. 2016.

Vybraní uchazeči budou kontaktováni 19. 2. 2016, aby se dostavili k prvnímu kolu osobních pohovorů, které proběhne 23. 2. 2016. Úspěšní kandidáti z prvního kola budou zařazeni do druhého kola, které proběhne dne 25. 2. 2016.

Pokračování »

18. 1. 2016

Sociální pracovník/pracovnice v Nízkoprahovém klubu Likusák

Ratolest Brno vypisuje výběrové řízení na pozici: sociální pracovník v nízkoprahovém zařízení pro děti a mládež Likusák, pobočka Nový Lískovec. Nástup:  1. 3. 2016

Náplň práce:

terénní a ambulantní sociální práce s dospívajícími ohroženými sociálně negativními jevy
účast na vzdělávání a týmových setkáních (kurzy, supervize, intervize, exkurze, porady ad.),
0,5 – 1,0 pracovního úvazku, dle dohody
pozice sociální pracovník – terénní kontaktní pracovník, pracovník v nízkoprahovém klubu

Pokračování »

15. 1. 2016

Zvládání školní docházky i díky doučování v "nízkoprahu"

Děti a mladí lidé ze sociálně znevýhodněného prostředí v roce 2015 zvládali lépe přípravu do školy s Nízkoprahovým klubem Pavlač (dále NK Pavlač) neziskové organizace Ratolest Brno. Díky sociálním pracovníkům a lektorům bylo možné se doučovat přímo v místech, kde děti bydlí, nebo v prostorách NK Pavlač.

„Na konci srpna 2015 jsme se s žákyní šestého ročníku základní školy připravovali na reparát z fyziky. Klientka zkoušku úspěšně složila a tím se zabránilo opakování ročníku,“ říká Ilona Valová, sociální pracovnice NK Pavlač.

Pokračování »

8. 1. 2016

Ohlédnutí za rokem 2015 v projektu „Učíme se (být) spolu"

Roční projekt realizuje Ratolest Brno v rámci Sociálně aktivizačního programu. Projekt je určen pro rodiny s dětmi žijící na Kuřimsku, Hustopečsku a Židlochovicku. Do projektu, který započal v březnu 2015, se zapojily díky nově navázané spolupráci s místními Orgány sociálně-právní ochrany dětí a kurátory pro mládež čtyři rodiny, které se rozhodly dlouhodobě využít sociální službu pro rodiny ke zlepšení jejich životní situace. Nejčastějšími tématy v rodinách je z existenčního hlediska zejména řešení finanční situace rodiny (nárok na dávky, řešení dluhové problematiky, vycházení s příjmem v rámci rodinného rozpočtu) a také bytové podmínky (zajištění vhodného prostředí pro zdravý vývoj dětí). 

Pokračování »

20. 12. 2015

DO ŠKOLY I ZA DOBRODRUŽSTVÍM

Začátek nového školního roku pro děti a mladé lidi z NK Pavlač neznamenal pouze povinnosti. Sociální pracovnice připravily pro děti z vyloučených lokalit mnoho aktivit, které jim přechod do školy zpříjemňovaly. Ve spolupráci s externím lektorem byl pro klienty z brněnských ubytoven připraven beatboxový a žonglovací workshop. Žonglování se setkalo s enormním zájmem a tak byl zařazen pro klienty v NK Pavlač jako pravidelný kroužek.

Pokračování »

30. 11. 2015

Nové techniky práce v preventivních programech

Preventivní programy Ratolesti Brno, (pracují s dětmi a mladými lidmi od 12 do 18 let, kteří spáchali trestný čin, nebo se pohybují na hraně zákona) testují nové techniky při práci s klienty. Mezi ně patří např. exkurze do prostředí vazebních věznic či na polici ČR, rozhovory se zaměstnanci těchto institucí i mimo proces samotného vyšetřování a prvky zážitkového učení. Běžně užívané verbální techniky práce se mnohdy ukazují jako příliš náročné a ne vždy vhodné pro všechny klienty. Mladí lidé nedokáží často spojit tyto abstraktní techniky s vlastním životem.

Pokračování »

27. 11. 2015

Stážista PR oddělení

PR oddělení Ratolesti Brno hledá do svého týmu stážistu z řad studenů - v ideálním případě oboru mediální komunikace, žurnalistika apod., (při prokázaných požadavcích není uvedené vzdělání nezbytnou podmínkou) s minimální časovou dotací 8 hod. týdně.

 Mezi základní požadavky na stážistu patří:

 • zodpovědnost za svěřené úkoly,
 • kreativita,
 • samostatnost,
 • pečlivost,
 • chuť učit se novým věcem.

 

Náplní práce je:

 

Pokračování »

23. 11. 2015

Setkání odborníků nad tématem - SOCIÁLNÍ PRÁCE NA UBYTOVNÁCH

Utekla vám možnost zúčastnit se na našich narozeninách workshopu POZNEJ LOKALITU ZBLÍZKA?Zajímá vás jak konkrétně pracujeme s dětmi a mládeží i jejich rodinami na ubytovnách?Chcete se dozvědět více o naší práci, nebo máte dotazy, které byste chtěli našim odborníkům položit? Srdečně vás zveme na kulatý stůl dvou našich sociálních služeb - Nízkoprahového klubu Pavlač a Sociálně aktivizačního programu. Nese název SOCIÁLNÍ PRÁCE NA UBYTOVNÁCH a proběhne dne 1.12. 2015 v Bajkazyl Brno od 10-12 hod. Nutná přihláška koordinátorce kulatého stolu Vladislavě Vondrové do čtvrtku 26.11.

Pokračování »

11. 11. 2015

EXKURZE PROGRAMU "ZNOVU NA START": PČR ANEB CO NOVÉHO U POLICIE

Ve středu 4. 11. 2015 jsme s klienty programu "Znovu na start" zavítali do Informačního centra Policie ČR - Běhounská, Brno. Preventisti nprap. Milan Gruška a nprap. Alena Peterková s námi diskutovali o roli Policie ČR v procesu trestního stíhání, právech a povinnostech účastníků procesu vyšetřování, nebo o nových trendech.

Pokračování »

9. 11. 2015

Ratolest Brno vystavuje v tramvaji

Brno, 9. 11. 2015 – Ratolest Brno láká na kulturní zážitek v tramvaji. Udělejte radost 2x a Bez vás to nepošlape - je podtitul výstavy charitativní Galerie Ratolest a sociálního podniku Bajkazyl Brno. Tramvaj č. 1033, která je Dopravním podnikem města Brna vyhrazena jako Galerijní tramvaj bude jezdit až do prosince v Ratolestním kabátu. Kromě výstavy uměleckých děl mladých i zavedených umělců z Galerie Ratolest mají cestující možnost získat informace o novém sociálním podniku, který Ratolest Brno na podzim otevřela.

Pokračování »

2. 11. 2015

Výběrové řízení na pozici sociální pracovník/pracovnice v Nízkoprahovém klubu Pavlač

Náplň práce:

- kontaktní práce, v nízkoprahovém klubu pro děti a mládež, s klienty ve věku od 3 do 26 let

- terénní sociální práce v sociálně vyloučené lokalitě v Brně, s klienty ve věku od 3 do 26 let

- organizace a příprava programu rozvoje klíčových kompetencí, programu pro předškoláky

- organizace volnočasových, preventivních a seberozvojových aktivit

 

Požadujeme:

- vysokoškolské vzdělání v oboru sociální práce (dle zákona 108/2006 Sb.)

- uživatelská znalost práce na PC

Pokračování »

29. 10. 2015

Stále platí možnost zdarma zapojit firmu do programu firemního dobrovolnictví

Ratolest Brno realizuje od podzimu roku 2014 projekt s názvem "Spouštíme lavinu dobrovolnictví". Smyslem tohoto projektu je propojení ziskového a neziskového sektoru skrze koncept CSR (Corporate Social Responsibility) a konkrétně formou firemního dobrovolnictví. Projekt byl podpořen grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů a díky tomu je veškerý servis pro neziskové organizace i firmy zcela zdarma a to až do dubna 2016! Chtěli byste svou firmu profilovat coby společensky odpovědnou?

Pokračování »

26. 10. 2015

Týden nízkoprahových klubů v Likusáku

Nízkoprahový klub Likusák se, tak jako každý rok, zapojil do Týdne nízkoprahových klubů. Tuto akci zaštiťuje Česká asociace streetwork a odehrává se vždy na konci září. Letos tak od 21. do 27. září klub ožil programem pro své klienty i širokou veřejnost. Hned v pondělí odpoledne proběhl v Novém Lískovci den otevřených dveří pro všechny, kteří se chtěli dozvědět víc o naší práci. Ve skutečnosti však nebylo třeba žádné dveře otevírat, protože akce proběhla pod širým nebem, přímo v lokalitě, kde naši pracovníci působí.

Pokračování »

22. 10. 2015

Jsme ve finále Neziskovky roku - hlasovat můžete také vy

Letošní rok je pro Ratolest Brno výjimečný hned v několika ohledech. Podařilo se nám úspěšně otevřít sociální podnik Bajkazyl Brno, čímž vyvrcholila několikaletá příprava na sociální podnikání. Zároveň právě v těchto dnes oslavíme dvacet let od našeho vzniku. I proto jsme se rozhodli právě v roce 2015 ucházet se o ocenění Neziskovka roku. 

Pokračování »

22. 10. 2015

Dvacáté narozeniny Ratolesti Brno oslavíme již v úterý 27. října

Je to již dvacet let od doby, kdy Ratolest Brno začala pracovat s ohroženými dětmi a mládeží. Ze sdružení, které vzniklo na dobrovolnických principech se postupem času vybudovala organizace, splňující všechny kritéria zkušené, profesionální organizace poskytující spektrum sociálních služeb a působící nejen v Brně, ale i blízkém okolí. Jelikož dvacáté narozeniny nelze přejít bez povšimnutí, přichystali jsem pro odbornou i laickou veřejnost setkání, které alespoň ve střípcích ukáže, kam jsme se za tuto dobu dostali, a jaké je v současné době spektrum služeb, které poskytujeme.

Pokračování »

2. 9. 2015

Nový školní rok

Prázdniny jsou u konce, a tak se po dvouměsíční odmlce děti a studenti opět vrací v září do školních lavic. 
Všem školákům přejeme co nejvíce studijních úspěchů, a co nejmenší počet překážek, které jim budou stát v cestě ke vzdělání. V rodinách, u nichž se přece jen objeví nějaký "zádrhel" v oblasti školního prospěchu dětí, podávají pomocnou ruku sociální pracovnice Sociálně aktivizačního programu Ratolesti Brno a taktéž dobrovolníci zapojení do projektu Učíme se (být) spolu. Ti pomáhají se společnou přípravou rodičů a dětí do školy, což má vést ke zlepšení podmínek k přípravě celého procesu a ve výsledku taktéž ke zlepšení školního prospěchu.

 

Pokračování »

31. 8. 2015

Začátek preventivního programu ARISTOTELES

Dne 11.10. 2015 bude zahájen skupinový preventivní program Aristoteles. V tento den se uskuteční první setkání programu (od 12 do 15:30 hodin) na adrese tř. Kpt. Jaroše 7b (vstup do budovy možný i přes Koliště 13a) v prvním patře. Program se skládá z 9 skupinových setkání, která jsou naplánována vždy na sobotu či neděli odpoledne od 12:00 do 15:30 hodin. Kapacita programu je cca 12 dětí.

 

Pokračování »

31. 8. 2015

V NK Pavlač připravujeme i na reparát

Nízkoprahový klub Pavlač v rámci vzdělávacích aktivit i díky projektu  Škola v pohodě podporuje školní úspěšnost na základních školách. Klienti mohou využívat doučování na klubu i v terénu a často se na sociální pracovníky obrací s pomocí při zvládání školních povinností.

V srpnu požádala klientka NK Pavlač pracovníky o pomoc při složení reparátu z fyziky. Sociální pracovnice se klientce intenzivně věnovaly a díky tomu klientka úspěšně zvládla složit zkoušku a následně postoupit do sedmého ročníku základní školy.

Pokračování »

26. 8. 2015

JAK I V LÉTĚ TRÁVIT VOLNÝ ČAS JINAK

Letošní léto se neslo celé v duchu aktivního trávení volného času. Děti a mladí lidé, kteří docházejí do „Pavlače“, měli možnost zjistit, jak naložit se svým volným časem také v létě, kdy je ho nejvíce. V rámci terénní práce na brněnských ubytovnách, kam dochází sociální pracovnice, se s klienty řešilo například téma bezpečného chování ve volném čase. Do něj spadá třeba i téma nebezpečné manipulace s otevřeným ohněm, příčiny vzniku a rizika požáru, nebo to, jak mu předejít.

Pokračování »

17. 8. 2015

VZPOMÍNKA A PODĚKOVÁNÍ

12.8. 2015 nás za tragických okolností navždy opustil náš bývalý dobrovolník Miroslav Peloušek. V Ratolesti Brno působil téměř 3 roky v Sociálně aktivizačním programu. 
Za svou obětavou činnost získal také 2 ocenění Dobroš 2012 a 2013. Mirka jsme si vždy nesmírně vážili, a proto bychom chtěli rodině a nejbližším vyjádřit upřímnou soustrast a mnoho sil v tomto těžkém období.
Nikdy nezapomeneme.

Pokračování »

23. 7. 2015

Genderová témata otvíráme již s dětmi od 10 let

V NK Pavlač reagujeme na aktuální potřeby našich klientů. Projekt I mladí jsou si rovni (Úřad vlády ČR), který se zaměřuje na genderová témata, původně cílil na mladé lidi od 12 do 26 let. O témata jako jsou vztahy mezi dívkami a chlapci, mezi rodiči, partnery, ale i o témata bezpečného sexu, prvních lásek, ideálních partnerů a neshod ve vztazích a vrstevnických skupinách se však zajímají i klienti od 10 let. Rozhodli jsme se proto reagovat na potřeby našich klientů a rozšířili jsme cílovou skupinu projektu, jehož cílem je poskytovat nezkreslené a úplné informace na genderová témata.

Pokračování »

22. 7. 2015

Podmínky na brněnských ubytovnách

Během měsíce června sociální pracovnice ze Sociálně aktivizační služby a NK Pavlač započaly spolupráci s dalšími rodinami v rámci projektu Příležitost pro matky na ubytovnách. Zapojené rodiny, které v současné době žijí v malých prostorech ubytoven, mají jediné přání: přestěhovat se. Za tímto přáním se schovává únava z nevhodných podmínek pro rodinný život, ztráta nebo neustálé narušování soukromí, absence prostoru pro hraní si, neustálý hluk a časté konflikty mezi obyvateli. Matky, které se starají o několik dětí školního věku, čelí frustraci z nevhodného bydlení často již řadu let.

Pokračování »

19. 6. 2015

Z projektu O dětech s dětmi

V květnu se pracovnice Sociálně aktivizačního programu v rámci projektu O dětech s dětmi vypravily do občanského sdružení  Amalthea, za účelem načerpání praktických zkušeností z práce s rodinou při pořádání tzv. Případových koferencí. Případová konference je označení skupinového setkání kolem rodiny, která má v různých oblastech potíž a je pro ni tudíž problematické postarat se o děti. K tomuto setkání jsou přizváni všichni ti, kteří mohou rodině v obtížné situaci nabídnout pomoc či podporu.

Pokračování »

16. 6. 2015

Vedoucí nízkoprahového klubu Pavlač

RATOLEST BRNO vypisuje výběrové řízení na pozici: vedoucí Nízkoprahového klubu Pavlač 

Jde o pracovní poměr na 1,0 úvazku. Nástup: červenec-srpen 2015.

Náplň práce: 

 • vedení týmu
 • psaní a řízení projektů 
 • členství v managementu organizace
 • zastupování zařízení navenek 
 • kontaktní práce v ambulanci a terénu
 • spolupráce s návaznými službami a institucemi 
   

Požadujeme: 

Pokračování »

26. 5. 2015

Projekt i Mladí jsou si rovni

Sociální pracovníci Nízkoprahového klubu Pavlač (NK Pavlač) pracují s dětmi a mladými lidmi, mimo jiné také díky projektu s názvem „I mladí jsou si rovni“.  Tento projekt bude probíhat v průběhu celého roku 2015 a jeho hlavním smyslem je zvýšit povědomí a informovanost v oblasti rovnosti žen a mužů u romských dětí a mládeže, které vyrůstají v prostředí sociálně vyloučené lokality v Brně.

Pokračování »

13. 5. 2015

Nová možnost bydlení

V rámci projektu Příležitost pro matky na ubytovnách se snažíme pomoci mladým ženám a jejich dětem v otázce bydlení. Od června 2015 mají klientky možnost podat žádost o zařazení do Programu prostupného bydlení, které se naskytlo na ulici Francouzská. Pracovníci NK Pavlač budou předávat ženám potřebné informace o přestupných bytech a pomohou s vyplněním žádosti.

Pokračování »

11. 5. 2015

Vzdělávání pro děti na ubytovnách

Ratolest Brno pokračuje v sociální práci na brněnských ubytovnách i díky projektu s názvem „Vzdělávání pro děti na ubytovnách“. Ten realizuje Nízkoprahový klub Pavlač od dubna letošního roku a je určen dětem a mladým lidem, kteří žijí v sociálně vyloučených lokalitách a na ubytovnách v Brně. Jeho cílem je zvýšení povědomí o právech klientů a zlepšení jejich životní situace vzdělávacími a volnočasovými aktivitami. Skrze ty budou děti a mladí lidé podporováni při setrvávání ve vzdělávacím systému, aby měli později rovnocenné šance na trhu práce.

Pokračování »

4. 5. 2015

Poděkování odchozím zaměstnancům

V Ratolesti Brno pracuje mnoho profesionálních zaměstnanců, kterých si velmi vážíme. V životě však mohou nastat situace, kdy osobní a rodinný život dostává přednost před tím pracovním. Vedení organizace by touto formou chtělo poděkovat lidem, kteří do Ratolesti Brno přinesli mnoho ze svých zkušeností a věnovali ji spoustu svého času. Bývalým kolegům děkujeme za spolupráci a kdoví, třeba se naše profesní cesty opět propojí.

 

Denisa

Pokračování »

23. 4. 2015

VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ NA POZICI SOCIÁLNÍ PRACOVNÍK/PRACOVNICE V NK LIKUSÁK

 

Ratolest Brno vypisuje výběrové řízení na pozici: sociální pracovník v nízkoprahovém zařízení pro děti a mládež Likusák. Nástup:  1. 6. 2015. Práce na 1,0 úvazku (jedná se o zástup za mateřskou a rodičovskou dovolenou).

Náplň práce:

 • sociální práce s dospívajícími ohroženými sociálně negativními jevy
 • ambulantní a terénní forma práce

Požadujeme:

Pokračování »

2. 4. 2015

Projekt Volný čas jinak je ve své první třetině realizace

Sociální pracovnice od začátku roku 2015 pracují s dětmi, mladými lidmi i jejich rodiči ze sociálně vyloučených lokalit také na tom, jak ve svém okolí trávit efektivně volný čas. Průběžně je sociální pracovnice informují také o nabídce trávení času tzv. v „klubu“.  Zde jsou pro děti a mladé lidi připravovány hry a skupinová setkání, která jim pomáhají rozvíjet sebe a vlastní dovednosti a také posilovat kompetence pro fungování ve vrstevnické skupině. Mezi témata, která se objevují v klubu mezi dětmi, je možné nejčastěji zařadit např.

Pokračování »

27. 3. 2015

Nízkoprahový klub Pavlač získal ČASovanou botu!

Nízkoprahový klub Pavlač organizace Ratolest Brno získal ČASovanou botu v kategorii skokan roku, která se uděluje pro pracovníka nebo zařízení, který resp. které v oboru působí méně než dva roky. NK Pavlač byl oceněn za rozjetí terénní služby. 

Pokračování »

23. 3. 2015

Pracovní a metodické listy projektu "Najdi svou cestu"

Nízkoprahový klub Pavlač Ratolesti Brno se spolupodílel s organizací DROM v posledních dvou letech na projektu "Najdi svou cestu". Do něj se zapojilo téměř 500 dětí a jejich rodičů žijících v sociálně vyloučených lokalitách Brno-střed a Brno-sever. Hlavním smyslem projektu bylo podpořit vzdělávání dětí, motivovat je k dokončení školy a pomoci jim s uplatněním v dalším profesním životě. V rámci projektu mohly děti docházet na doučování a rozvoj počítačových dovedností. S výběrem povolání, střední školy a orientací na trhu práce pomáhalo dětem kariérové poradenství.

Pokračování »

19. 3. 2015

Festival Jeden Svět a Ratolest Brno

Ratolest Brno zve na festival dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět.Tematicky obsáhlá nabídka téměř čtyřiceti dokumentů českých a zahraničních tvůrců míří po roce do Brna. Letošní výzva festivalu upozorňuje na fakt, že i když můžeme sledovat dění ve světě takřka v přímém přenosu, pouštíme k sobě jen vybrané zprávy. Festival vyzývá „Splaskněte svoje bubliny!“. Dokumenty nás zavedou do 24 zemí světa.  Ratolest Brno se bude v rámci fetivalu prezentovat na Jarmarku neziskovek v atriu FSS v pondělí 23.3. od14 hod.!

Pokračování »

18. 3. 2015

ZAHÁJENÍ JARNÍHO BĚHU PROBAČNÍHO PROGRAMU ZMĚNIT SMĚR

Ve středu 1.4.2015 v 16.00 zahájíme prvním skupinovým setkáním nový, již 15. běh, probačního programu Změnit směr. 

V tomto běhu nás nově čekají 2 exkurze - zajdeme se podívat na Městskou policii Brno a do Vazební věznice Brno. Také se k nám na jedno skupinové setkání přidá státní zastupce, aby se s námi pobavil o problematice trestných činů z pohledu práva. 

Pokračování »

13. 3. 2015

VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ - FUNDRAISER

Ratolest Brno vypisuje výběrové řízení na pozici Fundraiser. Práce na úvazek 1,0 -  minimálně po dobu projektu do dubna 2016. Nástup: ideálně IHNED od 13. 4. 2015 (nebo dle domluvy).

Pracovní náplň:

Pokračování »

2. 3. 2015

Projektový asistent/asistentka

RATOLEST BRNO o.s. vypisuje výběrové řízení na pozici projektový asistent/ka.
Jde o pracovní poměr na dobu určitou na 0,8 úvazek (v budoucnu možné rozšíření na 1,0). Nástup duben 2015, místo výkonu Brno.  

Náplň práce:

 

Pokračování »

27. 2. 2015

Pomoc dětem v INEX-SDA Brno

Dobrovolnické centrum Ratolest Brno a Inex SDA Brno – centrum preventivních programů hledají zájemce o dobrovolnictví v tzv. adaptačních skupinkách, které se konají pravidelně po dobu školního roku, obvykle jednou týdně na 1,5 až 2 hodiny. Jedná se o skupinky skládající se vždy ze 2 dobrovolníků a 2-3 dětí. Každá adaptační skupinka má svůj vlastní specifický cíl, na základě složení dětí ve skupince. Cílem je podporovat u dětí získávání základných komunikačních a vztahových kompetencí.

Pokračování »

12. 2. 2015

Výběrové řízení na pozici sociální pracovník/pracovnice v Nízkoprahovém klubu Pavlač

RATOLEST BRNO, občanské sdružení vypisuje výběrové řízení na pozici sociální pracovník/pracovnice v Nízkoprahovém klubu Pavlač.

Náplň práce:

 • kontaktní práce v nízkoprahovém klubu pro děti od 3 do 11 let
 • terénní sociální práce v sociálně vyloučené lokalitě v Brně s dětmi od 3 do 11 let
 • organizace a příprava programu rozvoje klíčových kompetencí, programu pro předškoláky
 • organizace volnočasových a seberozvojových aktivit
   

Požadujeme:

Pokračování »

12. 2. 2015

Ratolest hledá stážisty v oddělení PR!

Nabízíme neplacenou stáž v oddělení PR Ratolesti Brno. Ratolest je nevládní nezisková organizace působící v oblasti sociálních služeb už více jak 18 let. Jedná se o flexibilní stáž v rozsahu 4 hodiny týdne. Stážista bude mít na starosti komunikaci s médii a pomoc s přípravou článků a zajišťováním propagačních činností organizace –(práce s webovými stránkami, příprava propagačních textů aj.). Stážista by měl být studentem nejméně druhého ročníku žurnalistiky nebo příbuzného oboru anebo absolventem se zkušenostmi se psaním článků do novin a časopisů.

Pokračování »

10. 2. 2015

VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ NA POZICI SOCIÁLNÍ PRACOVNÍK/PRACOVNICE V SOCIÁLNĚ AKTIVIZAČNÍM PROGRAMU PRO RODINY S DĚTMI

Jde o pracovní poměr na 1,0 úvazek. Nástup duben 2015.

Náplň práce:
Případová práce s rodinou nacházející se v obtížné životní situaci, především terénní formou, zaměřená na sanaci rodiny s cílem eliminovat vlivy ohrožující zdravý vývoj dítěte, včetně vedení příslušné dokumentace.
Případová práce obsahuje zejména poradenství pro rodiče i děti, komunikaci s pracovníky OSPOD a dalšími spolupracujícími subjekty, nácviky konkrétních situací např. hospodaření v domácnosti, doprovod na úřady, pomoc s listinami, pomoc při výchovných obtížích atd.

Pokračování »

30. 1. 2015

Poradna pro rodiče

RATOLEST BRNO, občanské sdružení rozšiřuje nabídku pro klienty Preventivních a probačních programů. Od února otevíráme pro rodinné příslušníky a blízké okolí klientů:

PORADNU PRO RODIČE 

Poradna je určena pro rodiče, rodinné příslušníky a blízké okolí klientů zapojených do programu Změnit směr. Nájdete nás v sídle preventivních programů na adrese tř. Kpt. Jaroše 7b (vstup také z ulice Koliště 13) každé pondělí v čase od 15.00 - 17.00. 

Pokračování »

26. 1. 2015

Spuštění projektu O dětech s dětmi

Chránit práva dětí, jejich bezpečné zapojování se do rozhodovacích procesů, které se jich bezprostředně dotýkají, to je od 1. 1. 2015 výsadou Sociálně aktivizačního programu pro rodiny s dětmi, který bude po 16 měsíců realizovat projekt "O dětech s dětmi". Pojekt reaguje na potřebu chránit participační práva dětí na rozhodovacích procesech především při případových konferencích, které jsou realizovány pod záštitou orgánu sociálně právní ochrany dětí (OSPOD). Pro více informací o projektu je možné kontaktovat koordinátorku projektu, vedoucí SOciálně aktivizačního programu Bc.

Pokračování »

16. 1. 2015

Start projektu příležitost pro matky na ubytovnách

Od ledna 2015 startuje projekt Příležitost pro matky na ubytovnách, který realizuje Nízkoprahový klub Pavlač a Sociálně aktivizační program pro rodiny s dětmi Ratolesti Brno. Projekt reaguje na aktuální zhoršení situace v sociálně vyloučených lokalitách na ubytovnách v Brně a okolí. Projektem chceme dospět ke zlepšení situace matek a předškolních dětí, žijících v těchto lokalitách. Cílem projektu je zvýšit informovanost matek o právech, aktivizovat je k samostatnému řešení životní situace a podpořit rozvoj jejich dětí v předškolním věku.

Pokračování »

13. 1. 2015

Start projektu I mladí jsou si rovni

Projekt s názvem I mladí jsou si rovni, který je realizován Nízkoprahovým klubem Pavlač, je zaměřen na děti a mládež ve věku od 12 do 26 let. Hlavním cílem projektu je podávat dětem a mladým lidem nezkreslené informace, kterých se jim často od jiného zdroje nedostává. Mezi nejčastější témata, kterým se pracovníci spolu s klienty věnují, patří dospívání dívek a chlapců, téma bezpečného sexu, ale také genderová témata v oblasti chování dívek a chlapců, vztah k otcům a matkám, co v domácnosti dělají ženy a co muži, atp.

Pokračování »

12. 1. 2015

Škola v pohodě s NK Pavlač

Od 1. 1. 2015 realizuje Nízkoprahový klub Pavlač organizace Ratolest Brno  projekt MŠMT s názvem „Škola v pohodě". Společně s klienty se zaměřujeme zejména na strategie zvládání školních těžkostí souvisejících nejen s plněním školních povinností, ale také vztahy se spolužáky a učiteli. Pracovníci zjišťují představy klientů o jejich budoucím povolání a poskytují informační servis v oblasti systému školství a přehledu studijních oborů.

Pokračování »

15. 12. 2014

RATOLEST BRNO vypisuje v rámci projektu „Najdi svou cestu!“ výběrové řízení na pozici sociální pracovník/pracovnice v Nízkoprahovém klubu Pavlač

Náplň práce:

 

- kontaktní práce v nízkoprahovém klubu pro děti od 3 do 11 let

- terénní sociální práce v sociálně vyloučené lokalitě v Brně s dětmi od 3 do 11 let

- organizace a příprava programu rozvoje klíčových kompetencí, programu pro předškoláky

- organizace volnočasových a seberozvojových aktivit

Pokračování »

9. 12. 2014

Ratolest Brno a Romské středisko DROM hledá dobrovolníka pro výpomoc v kroužku žonglování

Umíš žonglovat s poi chtěl bys předat svoje zkušenosti? Dobrovolnické centrum Ratolest Brno a romské středisko DROM hledá někoho, kdo bude pomáhat na otevřeném kroužku žonglování pro děti ve věku 6-14 let. Hledáme člověka samostatného, psychicky odolného a komunikativního, kdo bude alespoň do června schopný učit základy žonglování maximálně 8 dětí s pravidelností jednou týdně, pravděpodobně v pondělí anebo v pátek. Pro více informací prosím kontaktujte Dášu Štěpánkovou na dagmar.stepankova@ratolest.cz

Pokračování »

13. 11. 2014

Projekt Bajkazyl Brno je prvním vítězem Brněnských vývarů!

V úterý 11. 11. 2014 proběhl v Místodržitelském paláci v Brně historicky první Brněnský vývar. Pět projektů, které postoupily do finále, se krátkými prezentacemi ucházelo o přízeň publika. Na výherce čekal výtěžek ze vstupného, zdvojnásobený pořadatelem.

Jedním z finalistů byl i projekt sociálního podniku Ratolesti Brno. Publiku jej představila ředitelka Ratolesti Brno, Alena Přikrylová a Martin Kontra, zakladatel pražského Bajkazylu. V těžkém souboji nakonec projekt Bajkazyl Brno uspěl a získal 27000 Kč. Všem zúčastněným děkujeme!

Pokračování »

29. 10. 2014

Likusák oslavil desáté narozeniny

Nízkoprahový klub Likusák Ratolesti Brno slaví letošní podzim své 10. narozeniny. Klub prošel jako jeden z prvních úspěšně inspekcí kvality a dvakrát absolvoval audit kvality od České asociace streetwork na více než 90%. Zároveň do něj třikrát doputovala cena Časovaná bota – v roce 2009 za Tým roku, a v letech 2010 a 2012 za Osobnost roku, kterou se stali Martin Holiš a Lenka Čuprová.

Pokračování »

23. 10. 2014

SAP uspěl v soutěži Cena kvality v sociální péči

Sociálně aktivizační program (SAP) se dostal do finále soutěže o Cenu kvality za rok 2013 v kategorii Poskytovatelé sociálních služeb pro děti. Jde o soutěž vyhlašovanou odborným časopisem Ošetřovatelská péče a podporovanou Radou kvality ČR. 

V této kategorii odborná porota neoznačila jednoznačného vítěze, získali jsme však ocenění Čestné uznání za umístění na předním místě společně s dalším poskytovatelem služeb pro děti (MSSS Most). 

Pokračování »

20. 10. 2014

NK Likusák napomohl vybudování nového dirtparku v Líšni

Nízkoprahový klub Likusák se přestěhoval z Vinohrad do Líšně 6.1.2009. Jednou z prvních věcí, kterou jsme zaregistrovali v terénu, byl pohyb na „nelegálním“ dirtparku (překážková dráha pro BMX) v líšeňské Rokli. Bikeři pohybující se na tomto prostranství, se kterými jsme byli v kontaktu, nás požádali o pomoc dirtpark zlegalizovat anebo posunout dál, jelikož budoucnost byla nejistá (projekt na oživení Rokle visel ve vzduchu již dlouhou dobu). Z radnice přicházely odpovědi, že se k úpravám prozatím přistupovat nebude.

Pokračování »

20. 10. 2014

UZAVŘENÍ KANCELÁŘE SAP

Dne 21.10.2014 bude uzavřena ambulance programu SAP. Důvodem je pracovní cesta sociálních pracovnic na slavnostní předání Ceny kvality v sociálních službách, které se koná v Senátu Parlamentu ČR. Děkujeme za pochopení.

Pokračování »

8. 10. 2014

účast na zahraniční stáži ve finsku

Zuzana Vopálková z NK Likusák se zúčastnila zahraniční stáže ve Finsku, kterou organizovala Česká asociace streetwork, a která byla určena pěti vybraným pracovníkům v ČR. Během týdenního pobytu se čeští návštěvníci setkávali s terénními pracovníky s dětmi a mládeží v Turku a Helsinkách, se kterými mohli diskutovat současnou sociální situaci a trendy způsobů práce s dětmi a mládeží v obou státech.

Pokračování »

23. 9. 2014

Ve čtvrtek 25. 9. proběhne Den otevřených dveří v NK Likusák a následně projekce filmu Vzdám to až zítra

Dveře nízkoprahového klubu Likusák v Líšni se otevřou veřejnosti. Likusák, ve kterém našly pomoc ve složité situaci stovky mladých lidí letos prošel renovací a oslaví 10. narozeniny. 

Začátek je v 17:00, po skončení oficiální části proběhne promítání dokumentárního filmu Vzdám to až zítra za festivalu Jeden svět (projekt Promítej i ty!). Film pojednává o relativitě spravedlnost ovlivněné společenskou poptávkou po co nejrychlejším odsouzení viníků. Projekce začíná v 19:00.

Akce je bez vstupného a proběhne v NK Likusák, Kotlanova 10, Brno-Líšeň.

Pokračování »

17. 9. 2014

Zahájení podzimního běhu seberozvojových skupin pro děti

Počínaje dnešním dnem začíná další běh seberozvojových skupin, tentokrát pro děti od 7 do 10 let. Seberozvojové skupiny se budou skládat z šesti setkání, které budou vždy ve středu od 14:00 do 15:30. Skupiny budou zakončené výjezdovou akcí v termínu 26. - 29. 10. 2014. Lektorky skupin se zaměří na rozvoj sociálních dovedností a osobnostních schopností účastníků, a to prostřednictvím sociálně-terapeutických technik.

Pokračování »

17. 9. 2014

Uzavření kanceláře SAP

Ve dnech 18. a 19. 9. 2014 bude uzavřena ambulance programu SAP. Důvodem je účast pracovnic na teambuildingu organizace. V případě potřeby nás kontaktujte na: 605 269 688. Děkujeme za pochopení.

Pokračování »

3. 9. 2014

Hledáme dobrovolníka na lektorování tanečního kroužku

Hledáme dobrovolníka na lektorování tanečního kroužku (street dance, hip-hop, latinskoamerické tance apod.). Dobrovolník by docházel do DROMu, romského střediska jednou týdně a učil by otevřenou skupinu dětí tance, evidoval docházku, připravoval s dětmi sestavu na vystoupení kroužku u příležitosti veřejné akce DROMu (např. den otevřených dveří). Maximální kapacita kroužku je 8 dětí. Dobrovolník by měl umět tančit aspoň základy výše uvedených tanců. Dále požadujeme pravidelnou docházku. Jednalo by se o kroužek buď v úterky, čtvrtky nebo pátky od 17:00 – 18:00.

Pokračování »

28. 8. 2014

Exkurze do spalovny SAKO

Dne 28. 8. 2014 se pracovnice programu SAP vydají s dětmi na exkurzi do spalovny SAKO. Součástí akce bude povídání o zaměstnáních, po exkurzi se skupina vypraví na Stránskou skálu, kde si děti budou moci opéct špekáčky a kde pro ně budou připraveny další aktivity zaměřené na vzdělání a kariéru.

 

 

Pokračování »

21. 8. 2014

Hledáme dobrovolníky pro děti v programu SAP

Sociálně aktivizační program SAP Ratolesti Brno, který pomáhá rodinám v obtížné životní situaci, HLEDÁ DOBROVOLNÍKY!

Co Tě jako dobrovolníka čeká?

Máš možnost se stát starším kamarádem, parťákem pro dítě (ve věku 6 až 18 let), které trpí nedostatkem kamarádů, nedaří se mu navazovat dobré vztahy s vrstevníky, neví, jak smysluplně trávit volný čas, nebo se ocitlo v náročné životní situaci.

Pokračování »

20. 8. 2014

ZMĚŇTE SVĚT KOLEM SEBE. STAŇTE SE DOBROVOLNÍKEM!

Ratolest Brno hledá aktivní lidi, kterým není lhostejný svět, v němž žijí. Spolupracujeme s celou řadou brněnských organizací a zájemcům o dobrovolnictví nabízíme širokou paletu možností uplatnění. Chcete pomáhat dětem, seniorům, lidem s hendikepem? Kontaktujte naše Dobrovolnické centrum.

 

Dobrovolníkům nabízíme:

 

Pokračování »

18. 8. 2014

Hledáme dobrovolníka pro pomoc dětem v pěstounských rodinách

Centrum pro rodinu a sociální péči je nezisková organizace, která nabízí rodinám  volnočasové, vzdělávací a poradenské programy a také podporu v obtížných životních situacích. Programy CRSP jsou určeny dětem, dospívajícím, snoubencům, rodičům, ženám, úplným i neúplným rodinám, seniorům a odborné veřejnosti.

Pokračování »

12. 8. 2014

Likusák vyráží za mladými lidmi do Mariánského údolí

Až do letošního léta pracovníci Likusáku vyráželi každý den do ulic Líšně a okolí a minimálně jednou týdně navštívili i Mariánské údolí, vždy vybaveni sadou pro volnočasové a preventivní aktivity. Bohužel byli vždy limitováni tím, že nemohou celý den nosit objemné věci. V letošním roce chtějí tedy pilotně vyzkoušet pevně stanovené setkávací místo právě v Mariánském údolí, kde budou ve smluvenou hodinu s dekou, na níž bude k dispozici různé vybavení - preventivně zaměřené i běžné stolní hry, sportovní potřeby či nafukovací člun k zapůjčení.

Pokračování »

10. 6. 2014

Sociálně aktivizační program SAP Ratolesti Brno, který pomáhá rodinám v obtížné životní situaci, HLEDÁ DOBROVOLNÍKY!

Co Tě jako dobrovolníka čeká?

 

Máš možnost se stát starším kamarádem, parťákem pro dítě (ve věku 6 až 18 let), které trpí nedostatkem kamarádů, nedaří se mu navazovat dobré vztahy s vrstevníky, neví, jak smysluplně trávit volný čas, nebo se ocitlo v náročné životní situaci. 

Máš možnost přispět ke zkvalitnění života tohoto dítěte třeba jen tím, že si s ním ve volném čase popovídáš, zajdeš na procházku nebo si půjdete zakopat s míčem – zkrátka se mu budeš 2- 3 hodiny týdně individuálně věnovat.

 

Pokračování »

11. 4. 2014

Workshop Capoeiry

Na 17. 4. 2014,  první den velikonočních prázdnin jsme pro děti připravili workshop capoeiry. Capoeira je brazilské bojové umění, spojující prvky tance, sebeobrany, akrobacie a hudby. Workshop povede zkušený lektor z občanského sdružení Coracao de Capoeira, s organizací akce nám pomohou dobrovolníci programu SAP.

Pokračování »

1. 4. 2014

Ratolest Brno zve na promítání dokumentu Všichni spolu

Nízkoprahový klub Likusák se již podruhé zapojí do promítání dokumentárních filmů v rámci projektu „Promítej i ty!“. Ve čtvrtek 10. dubna 2014 od 18:30 proběhne v prostorách klubu na Kotlanově 10 promítání filmu Všichni spolu, který se věnuje vzdělávání dětí se speciálními vzdělávacími potřebami. Součástí dokumentu bude i možnost prohlídky čerstvě zrenovovaných prostor klubu.

Pokračování »

27. 3. 2014

Uzavření kanceláře SAP

Ve dnech 28. a 31. 3. 2014 bude kancelář programu SAP uzavřena. Důvodem je účast pracovnic na strategickém plánování organizace. Děkujeme za pochopení.

Pokračování »

11. 3. 2014

Seberozvojové skupiny

Počínaje dnešním dnem začíná další běh seberozvojových skupin, tentokrát pro děti od 12 do 15let. Seberozvojové skupiny se budou skládat ze sedmi setkání, které budou vždy v úterý od 15:30 do 17:30. Skupiny budou zakončené výjezdovou akcí v termínu 2. - 4. 5. 2014. Lektorky skupin se zaměří na rozvoj sociálních dovedností a osobnostních schopností účastníků, a to prostřednictvím sociálně-terapeutických technik.

Pokračování »

25. 2. 2014

Sebezkušenostní setkání pro dobrovolníky

Dne 25. 2. 2014 v době od 17:30 do 19:00 budou mít dobrovolníci programu SAP možnost vyzkoušet si na vlastní kůži sadu projektivních koláží Miroslava Huptycha. Sebezkušenostním arteterapeutickým setkáním je provede bývalá sociální pracovnice programu SAP Mgr. Radka Šichová. Dobrovolníkům chceme touto formou poděkovat za energii a čas, který dobrovolnické činnosti v našem programu věnují.

 

Pokračování »

10. 2. 2014

Výjezdová akce na Luckém vrchu

V termínu 16. - 19. 2. 2014 vyrazíme s dětmi na výjezdovou akci do horského pensionu na Luckém vrchu. Na akci budou pro děti připraveny nejrůznější seberozvojové, rukodělné, týmové a sportovní aktivity. Do organizace výjezdové akce budou zapojeni a zúčastní se jí také dva dobrovolníci programu SAP.

Pokračování »

16. 1. 2014

VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ - FUNDRAISER

Ratolest Brno vypisuje výběrové řízení na pozici Fundraiser. Práce na plný úvazek. Nástup:  únor 2014 (dle domluvy).

Pracovní náplň:

 • aktivní vyhledávání fundraisingových příležitostí
 • péče o stávající dárce
 • rozvoj individuálního a online dárcovství
 • příprava fundraisingových kampaní a akcí
 • správa databáze dárců

 

Požadujeme:

Pokračování »

13. 12. 2013

Vánoční dílničky a bazárek

Dne 16. 12. 2013 pořádáme pro rodiny zapojené do programu SAP Vánoční dílničky a bazárek. Rodiče s dětmi si na akci budou moci vyrobit například šperky, vánoční ozdoby nebo přáníčka. Součástí akce bude také bazárek, na kterém si budou moci účastníci za symbolické částky nakoupit oblečení, knížky a hračky. Do realizace akce budou zapojeni také dobrovolníci programu SAP.

Pokračování »

2. 12. 2013

Dvojičkový aquapark

Dne 2. 12. 2013 odpoledne vyrazíme s dětmi a dobrovolníky do Aquaparku Kohoutovice. K dispozici budou našim dvojičkám nejrůznější vodní atrakce, které aquapark nabízí.

Pokračování »

26. 11. 2013

Výběrové řízení - sociální pracovník

Ratolest Brno vypisuje výběrové řízení na pozici: sociální pracovník v nízkoprahovém zařízení pro děti a mládež Likusák. Nástup:  20. 1. 2014. Práce na 1, 0 úvazku - jedná se o zástup za mateřskou a rodičovskou dovolenou.

Pokračování »

20. 11. 2013

Teambuilding dobrovolníků SAP

Dne 20. listopadu 2013 proběhne v Klubu cestovatelů Teambuilding pro dobrovolníky programu SAP se zajímavým workshopem o Africe ("Afrika všemi smysly"). Touto akcí chceme poděkovat současným dobrovolníkům za jejich činnost v programu SAP, kdy se ve svém volném čase a bez nároku na finanční odměnu věnují dětem zapojeným do programu SAP.

Pokračování »

21. 10. 2013

Podzimní výjezdová akce pro děti

V termínu 27. - 30. 10. 2013 vyrazíme s dětmi na výjezdovou akci do RS Křižanov. Na akci budou pro děti připraveny nejrůznější seberozvojové, rukodělné, týmové a sportovní aktivity. Do organizace výjezdové akce bude zapojený a zúčastní se jí také dobrovolník programu SAP.

Pokračování »

18. 10. 2013

Ratolest Brno je plnoletá!

V Ratolesti Brno si letos na podzim připomínáme osmnáct let svého působení, kdy úspěšně pomáháme brněnským dětem bezpečně dospět. Ročně tak využije našich služeb přes 600 dětí a mladých lidí, kteří nepoznali zázemí fungující rodiny nebo se dostali na šikmou plochu.

Pokračování »

10. 10. 2013

Výběrové řízení - sociální pracovník

Ratolest Brno vypisuje výběrové řízení na pozici: sociální pracovník v nízkoprahovém zařízení pro děti a mládež. Nástup:  18. 11. 2013. Práce na 1, 0 úvazku - jedná se o zástup za mateřskou a rodičovskou dovolenou.

Pokračování »

3. 10. 2013

Ratolest Brno na nové adrese

Pozor! Od 1.10.2013 najdete Ratolest Brno na nové adrese třída Kpt. Jaroše 7b, 602 00 Brno (vstup také z ulice Koliště 13 od zastávky MHD Moravské náměstí, rohová budova zámečku). Na novou adresu se přestěhovaly naše služby - Sociálně aktivizační program SAP pro rodiny s dětmi, Preventivní programy - Změnit směr, Křižovatka a Aristoteles, Dobrovolnické centrum a Galerie Ratolest.

Pokračování »

25. 9. 2013

Den otevřených dveří v programu SAP

Dne 8. 10. 2013 otevře program SAP dveře všem zájemcům z řad odborné i laické veřejnosti. Akce se bude konat od 9 do 16 hodin v prostorách organizace Ratolest Brno na ulici tř. Kpt. Jaroše 7b. Cílem akce je seznámit veřejnost s problémy a situací ohrožených rodin ve městě Brně a představit metody práce s rodiči, dětmi i dobrovolníky. Návštěvníkům budou k dispozici pracovníci služby, připraveno bude drobné občerstvení a novinky ze služby. Den otevřených dveří proběhne v rámci celorepublikové kampaně Týden sociálních služeb.

Pokračování »

23. 9. 2013

Přijďte se podívat do našich nízkoprahových klubů

V týdnu od 23. do 29. září se Ratolest Brno již tradičně připojí k celorepublikové kampani Týden nízkoprahových klubů. Ve středu 25. září otevřeme veřejnosti nízkoprahové kluby Likusák a Pavlač, které pomáhají ohroženým brněnským dětem a mládeži. V 19 hodin je v klubu Likusák navíc připraveno promítání dokumentu Z popelnice do lednice z festivalu Jeden svět. Vstup je zdarma.

 

Pokračování »

29. 8. 2013

Výběrové řízení v NK Pavlač

Občanské sdružení RATOLEST BRNO  vypisuje výběrové řízení na pozici sociální pracovník v Nízkoprahovém klubu pro mládež Pavlač. Jde o pracovní poměr na celý úvazek. Nástup od 1. 11. 2013.

Pokračování »

15. 8. 2013

Prázdninové ježdění na koních

Ve dnech 19. a 20. 8. 2013 se vydají pracovnice programu SAP, dobrovolníci a děti na prázdninové ježdění na koních na Panskou Líchu. Děti se v rámci akce budou učit také to, jak o koně pečovat.

Pokračování »

13. 8. 2013

Výběrové řízení v NK Likusák

Ratolest Brno vypisuje výběrové řízení na pozici: sociální pracovník v nízkoprahovém zařízení pro děti a mládež. Nástup: září 2013 (dle termínu odchodu kolegyně). Práce na 1, 0 úvazku - jedná se o zástup za mateřskou a rodičovskou dovolenou.

Pokračování »

9. 8. 2013

Nové video o klubu Likusák

Přes prázdniny jsme dokončili nový klip o práci Nízkoprahového klubu Likusák. Komu a jak pomáháme? Podívejte se ;-)  Ústřední píseň pro nás složili a nahráli naši klienti a my jim za vydařený song děkujeme.

Pokračování »

24. 7. 2013

Prázdninová výjezdová akce pro děti

Ve dnech 31. 7. - 3. 8.  2013 se vydáme s dětmi a dobrovolníky na výjezdovou akci do rekreačního střediska Nesměř nedaleko Velkého Meziříčí. Na akci budou pro děti připraveny nejrůznější hry, sportovní a rukodělné činnosti, nebude chybět také táborák a noční hra. Z důvodu konání akce bude kancelář programu SAP ve dnech 31. 7. - 2. 8. 2013 zcela uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Pokračování »

22. 7. 2013

Výlet do obory Holedná

Ve středu 24. 7. 2013 se chystáme s dětmi a dobrovolníky na výlet do brněnské obory Holedná. Výlet bude půldenní, pro děti budeme mít připravené nejrůznější hry, na programu bude také krmení zvířat. Z důvodu konání akce bude od 9:00 do 12:30 uzavřena kancelář programu SAP. Děkujeme za pochopení.

Pokračování »

11. 7. 2013

Terénní pracovnice Lenka Čuprová v reportáži České televize

Strážný anděl dětí z ulice - to je název reportáže o práci Nízkoprahového klubu Likusák a terénní pracovnice Lenky Čuprové, která letos získala ocenění Osobnost roku 2012 udělované Českou asociací streetwork za největší přínos v oboru. Reportáž odvysílala Česká televize v rámci pořadu Týden v regionech a začíná v čase 3:45. Podívejte se na záznam zde.

Pokračování »

3. 7. 2013

Ratolest Brno se připojila k iniciativě Nevládky bez hazardu

V reakci na aktuální dění se Ratolest Brno připojila k iniciativě Nevládky bez hazardu. Při naší práci jsme často svědky toho, jaký dopad má hazard na životy dětí, mladých lidí a rodin, kterým pomáháme. Proto považujeme za důležité zdůraznit, že se již 18 let snažíme dělat naši práci s čistým štítem a svědomím. Nepříjímáme finanční dary od provozovatelů hazardu a podporujeme všechny iniciativy a zastupitele, kteří za regulaci či zákaz hazardu bojují.

Pokračování »

3. 7. 2013

Exkurze do továrny na funkční prádlo Nanospol

Dne 9. 7. 2013 se vydáme s dětmi na exkurzi do továrny na funkční prádlo Nanospol. Děti si budou moci nejen poslechnout, jak proces výroby probíhá, ale budou si také moci ušít vlastní výrobek. Z důvodu exkurze bude kancelář programu SAP od 9:15 do 12:30 uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Pokračování »

1. 7. 2013

Křižovatka: Dětské hřiště. Rozhlasový dokument a debata v Huse na provázku

Jak může jedna nerozvážná rvačka změnit život čtrnáctiletého kluka? Poslechněte si rozhlasový dokument Radima Nejedlého s názvem Křižovatka: Dětské hřiště, který vypráví příběh jednoho z klientů preventivních programů Ratolesti Brno. Dokument bude veřejně vysílán také v rámci festivalu Měsíc autorského čtení - ve čtvrtek 18.7.2013 v 17:30 hodin v Divadle Husa na provázku.

Pokračování »

18. 6. 2013

ČASovanou botu v kategorii Osobnost roku 2012 získala Lenka Čuprová

Sociální pracovnice Lenka Čuprová z Nízkoprahového klubu Likusák byla vyhlášena Osobností roku 2012 mezi pracovníky nízkoprahových programů. Prestižní ocenění ČASovaná bota je každoročně udělováno odborným patronem - Českou asociací streetwork, za největší přínos v oblasti sociálních nízkoprahových služeb.

Pokračování »

18. 6. 2013

Zábavné odpoledne pro rodiče s dětmi

Dne 18. 6. 2013 od 16:00 do 18:00 pořádáme ve spolupráci s dobrovolníky programu SAP Zábavné odpoledne pro rodiče s dětmi. Součástí akce bude turnaj v pétanqueu, stanoviště s rukodělnou výrobou a pro nejmenší děti bude připravena tvořivá deka a nejrůznější hry a sportovní aktivity. Z důvodu konání akce bude od 15:15 uzavřena ambulance programu SAP. Děkujeme za pochopení.

Pokračování »

10. 6. 2013

Uzavření kanceláře SAP 13. 6. 2013 9:00 - 13:30

Dne 13. 6. 2013 od 9:00 do 13:00 se pracovnice programu SAP zúčastní konference Jak poskytovat kvalifikované dluhové poradenství?, kterou pořádá Občanská poradna Brno. Z tohoto důvodu bude kancelář programu SAP v době od 9:00 do 13:30 uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Pokračování »

29. 5. 2013

Ratolest Brno pomáhá mladým dospělým

Začátek dospělého života přináší řadu problémů, ať už se mladí lidé potýkají s nezaměstnaností a hledáním práce, sháněním bydlení nebo snahami o založení vlastní rodiny. Ne vždy se však mladí lidé mohou spolehnout na pomoc rodičů. Podporu při řešení těžkých situací jim proto nabízí pracovníci Nízkoprahového klubu Likusák. Nově se pracovníci zaměřují také na mladé dospělé do 26 let z celého Brna.

Pokračování »

23. 5. 2013

Víš, co se zrovna teď děje kolem tebe?

Dobrovolnické centrum Ratolesti Brno vysílá ročně na 100 vyškolených dobrovolníků, kteří pomáhají lidem ve vašem okolí - ohroženým dětem, seniorům nebo zdravotně postiženým lidem. Abychom mohli pomoci více lidem, potřebujeme vaši pomoc právě teď. Podívejte se na video.

Pokračování »

13. 5. 2013

Zveme vás na májový piknik Brněnských amatérů

Srdečně vás zveme na druhé setkání všech tvůrčích Brňanů, které se koná v úterý 14. května 2013 v Denisových sadech pod Petrovem. Od 18 do 20 hodin se na vás těšíme na piknikové dece, kde nebude chybět Ratolest Brno společně s ostatními brněnskými organizacemi. Rádi vám představíme naši práci, připravili jsme pro vás netradiční hry, soutěž o ceny a malé piknikové občerstvení. Akci pořádá Husa klub. Přijďte, nuda to nebude!

Pokračování »

29. 4. 2013

Jarní výjezdová akce pro děti

Ve dnech 3. -5. května 2013 se uskuteční další výjezdová akce pro děti, tentokrát v RS Nesměř. Celkem tři dny tak děti pod dohledem sociálních pracovnic SAP stráví v krásném prostředí zalesněného údolí řeky Oslavy. 

Pokračování »

19. 4. 2013

Ratolest Brno pomáhá dětem uspět ve škole

Od dubna 2013 realizuje Nízkoprahový klub Pavlač projekt „Najdi svou cestu“.  Cílem projektu je pomoci dětem a mladým lidem ze sociálně vyloučené lokality z městských částí Brno-střed a Brno-sever zvýšit jejich úspěšnost na základních a středních školách. Dětem a mladým lidem nabízí vzdělávací a motivační aktivity přizpůsobené jejich věku a potřebám.

Pokračování »

10. 4. 2013

Ratolest Brno poradí mladým, jak ven z dluhové pasti

Pracovníci Nízkoprahového klubu Likusák spustili v dubnu 2013 nový projekt s názvem „Víme jak z dluhové pasti“. Snahou projektu je nabídnout mladým lidem odborné poradenství v oblasti dluhové problematiky a informovat je o rizicích, která jim hrozí. Celoroční projekt vznikl díky finanční podpoře z Nadačního fondu Albert.

Pokračování »

10. 4. 2013

Klub Likusák úspěšně prošel hodnocením kvality

Nízkoprahový klub Likusák Ratolesti Brno, který poskytuje sociální služby stovkám dětí a mladým lidem z Brna Líšně, Vinohrad, Nového Lískovce a dalších městských částí prošel v únoru hodnocením kvality na 94%. Kvalitu služeb Likusáku hodnotili proškolení odborníci pod záštitou České asociace streetwork.

Pokračování »

4. 4. 2013

Mezinárodní den Romů

Srdečně Vás zveme na oslavu Mezinárodního dne Romů, která proběhne v pondělí 8. dubna 2013 na náměstí Svobody. Od 11 do 19 hodin bude na náměstí Svobody probíhat bohatý kulturní program  - dětské taneční soubory, ukázky tradičních romských řemesel, kapela Kale a Igor Kmeťo a mnoho dalšího. 

Pokračování »

2. 4. 2013

Proběhlo rozdělení konta Adventních koncertů 2012

V pořadí 22. ročník Adventních koncertů České televize vyvrcholil na konci března slavnostním rozdělením darů diváků a předáním šeku podpořeným organizacím. Výtěžek z konta Adventních koncertů za rok 2012 činil dohromady 6 057 570 Kč a byl rozdělen rovným dílem mezi čtyři podpořené organizace. Ratolest Brno děkuje za podporu!

Pokračování »

25. 3. 2013

Kulatý stůl k projektu "Máš na to!"

Ve čtvrtek 28. 3. 2013 ve 14 hodin se pracovníci Nízkoprahového klubu Pavlač aktivně zúčastní kulatého stolu pořádaného k příležitosti ukončení projektu "Máš na to!". Projekt realizovaly organizace DROM, romské středisko a RATOLEST BRNO ve spolupráci se ZŠ a MŠ Brno, nám. 28. října 22. 

Pokračování »

21. 3. 2013

Ratolest Brno v pořadu Vlna z Brna

Ratolest Brno se představila v magazínu Vlna z Brna z produkce brněnské televize B-TV. Hlavními hosty pořadu byli tentokrát vedoucí Sociálně aktivizačního programu pro rodiny Lucie Henzlová a vedoucí preventivních programů Pavel Řezáč, kteří představili konkrétní formy pomoci ohroženým dětem a mládeži.

Pokračování »

18. 3. 2013

Bojíte se snášet? Festival Jeden svět míří do Brna

Také v letošním roce se Ratolest Brno zapojí do doprovodného programu festivalu Jeden svět. V pondělí 25. 3. vás zveme na již tradiční Jarmark neziskovek. Informační stánek Ratolesti Brno můžete navštívit od 14 do 18 hodin v atriu Fakulty sociálních studií. 

Pokračování »

5. 3. 2013

Potvrzeno: Ratolest Brno drží vysokou laťku kvality

Ratolest Brno patří dlouhodobě mezi nejkvalitnější poskytovatele nízkoprahových služeb pro děti a mládež v Česku. Potvrdila to nezávislá hodnocení kvality, ve kterých získal Nízkoprahový klub Pavlač 98% bodů a Nízkoprahový klub Likusák 94% bodů. Ročně využijí našich služeb stovky ohrožených dětí a mladých lidí z celého Brna.

Pokračování »

3. 3. 2013

Vyjíždíme! Narozeninová tramvaj Ratolesti Brno

Ratolest Brno slaví 18 let. Svezte se s námi v březnu narozeninovou Galerijní tramvají. Připravili jsme pro vás výstavu, která představí naši práci s ohroženými dětmi a mládeží. Galerijní tramvaj DPMB bude jezdit do konce března, nejčastěji jako linka 2, 5 nebo 6. Aktuální polohu vozu s číslem 1033 můžete sledovat také online pomocí aplikace http://www.irisbrno.cz/

Pokračování »

8. 2. 2013

Uzavření kanceláře SAP

Dne 15. 2. 2013 bude kancelář programu SAP po celý den uzavřena. Důvodem je účast pracovníků na výjezdové akci pro děti a účast na školení. Děkujeme za pochopení.

Pokračování »

10. 1. 2013

Pracovníci Likusáku rozšířili svůj terén do Židenic

Už osmým rokem pomáhají pracovníci Nízkoprahového klubu Likusák stovkám ohrožených dětí a mladých lidí z Brna Líšně, Vinohrad a dalších městských částí. Od loňského roku rozšířili své působení také do Židenic. Přímo v ulicích tady poskytují odborné poradenství dětem a mládeži, kteří tráví svůj volný čas v okolí Staré Osady.

Pokračování »